Mój koszyk 0
0,00 zł

Reklamacje

REKLAMACJE

> POBIERZ FORMULARZ REKLAMACJI <

Wszystkie towary dostępne w Sklepie pochodzą z legalnego źródła, są oryginalne i posiadają gwarancję jakości producenta. Wszystkie oferowane na stronach sklepu części przeznaczone są do montażu w warsztatach specjalistycznych. Zdjęcia i rysunki części mają charakter poglądowy. Dobieranie części na podstawie rysunku lub zdjęcia nie może być podstawą do reklamacji.

Reklamacje dotyczące skatalogowania części mogą dotyczyć tylko:

  • niezgodności z opisem,
  • niezgodności zastosowania części do konkretnego typu pojazdu

Klientowi przysługuje prawo do złożenia reklamacji w maggioparts.com w przypadku stwierdzenia w zakupionej części:

  • wad fabrycznych,
  • niezgodności towaru z towarem z zamówienia,
  • uszkodzeń mechanicznych powstałych w trakcie transportu

Taką reklamację należy zgłosić pisemnie i przesłać ją pocztą elektroniczną na adres: contact@maggioparts.com lub drogą pocztową na poniższy adres:

Maggio MTM Sp. z o.o., ul. Bolesława Prusa 3E, 05-820 Piastów

W przypadku uznania reklamacji z tytułu rękojmi Konsument ma prawo żądać obniżenia ceny albo odstąpienia od umowy, chyba że sklep niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie. Reklamacja z tytułu rękojmi rozpatrywana jest w terminie 14 dni od daty jej wpływu do Sprzedawcy. Jeżeli w ciągu 14 dni od daty wpływu reklamacji Sprzedawca nie ustosunkuje się do żądania Klienta, należy przyjąć iż uznał żądania za zasadne.

Naprawiony lub wymieniony produkt odsyłany jest do Klienta na koszt Sklepu. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Jeżeli dostarczony produkt nie będzie spełniał wymagań gwarancyjnych, Klient zostanie o tym fakcie niezwłocznie poinformowany.

Gwarancja i rękojmia nie obejmuje uszkodzeń na skutek niewłaściwego montażu, w wyniku wypadku, normalnego zużycia eksploatacyjnego oraz przedwczesnego zużycia na skutek niewłaściwego stanu innych elementów zawieszenia (wahacze, sworznie, końcówki, tuleje gumowo-stalowe, osłony itp.). Prosimy o sprawdzenie przesyłki przy odbiorze. W przypadku stwierdzenia, iż otrzymany towar posiada braki, albo też został mechanicznie uszkodzony, prosimy zażądać od kuriera spisania protokołu szkodowego (to jego obowiązek) oraz pozostawienia Państwu jednego egzemplarza protokołu szkody (ważne, żeby nastąpiło to w dniu dostawy) oraz o niezwłoczne poinformowanie.